Sveikatos stiprinimas

Rašome apie Jus ir mus!

Informacija apie sveikatą stiprinančių mokyklų  gerąją patirtį tema „Įtraukusis ugdymas sveikatą stiprinančioje mokykloje: iššūkiai, galimybės ir jau įgyta patirtis“. Gerosios patirties pavyzdžius galite rasti adresu: https://www.smlpc.lt/lt/vaiku_sveikatos_stiprinimas/sveikata_stiprinanti_mokykla/geroji_patirtis.html

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras – Sveikatą stiprinanti mokykla (smlpc.lt)

Džiaugiamės, didžiuojamės!

LR Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras, 5 metams pratęsė Kauno lopšeliui-darželiui „Vaivorykštė“  sveikatą stiprinančios mokyklos statusą (2023 – 2027 m.).

Sveikatą stiprininančios mokyklos veiklos Pažymėjimas (iki 2022 m.)

Sveikatą stiprinančių mokyklų 30-metis!

Tarptautinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo (SHE) leidinys, kuriame rasite informaciją apie tinklo dalyvavimą SHE4AHA projekte bei kitą informaciją: Sveikata stiprinanti mokykla SHE-Newsletter #1

Sveikatos stiprinimo programa „BŪKIME SVEIKI IR ŽVALŪS“  (2023-2027 M.)

Dieną pradedame nuo mankštos! Ačiū, mokytojai Daliai Dambrauskienei už įamžintas akimirkas! 

Ačiū, Daliai Dambrauskienei, mokytojai; Rasai Ratkevičienei, direktoriaus pavaduotojai ugdymui, Silvijai Sipavičienei, direktorei; Joanai Tėvelytei, meninio ugdymo mokytojai (dailė), ekspertei  už pasidalijimą praktinio darbo patirtimi Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotoje  sveikatos ugdymo veiklų konkurse-akcijoje „Sveikatos fiesta 2022”, plačiau: https://www.ssus.lt/lt/naujienos/669/ .

Sveikatos fiesta – 2022 M.  Pažyma

SVEIKATOS UGDYMO VEIKLŲ KONKURSO-AKCIJOS ,,SVEIKATOS FIESTA 2022“ PROTOKOLAS 2022-10-11
Sveikatos ugdymo veiklų konkurse-akcijoje „Sveikatos fiesta 2022“ dalyvavo 10946 bendrojo ugdymo mokyklų 1–12 klasių, klubų, būrelių, ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikai ir mokiniai, pedagogai, mokytojai, visuomenės sveikatos specialistai, sveikatos ugdymo koordinatoriai.
Vertinimo komisija, peržiūrėjusi ir įvertinusi konkurso-akcijos „Sveikatos fiesta 2022“ dalyvių darbus, nutarė: Sveikatos ugdymo veiklų konkurso-akcijos ,,Sveikatos fiesta 2022“ nugalėtojais pripažinti ir apdovanoti LMNŠC padėkos raštais ir prizais: 1. Kauno vaikų lopšelį-darželį „Vaivorykštė“;

TARPGRUPINIS (NUOTOLINIS) BENDRADARBIAVIMAS-SVEIKATAI PALANKAUS MAISTO GAMINIMO DIENA ! (PAVYZDŽIAI: 1 2 3).

Vaistinių augalų arbatų degustacija grupėje „Mėnesėlis“.

no images were found

Įstaigoje inicijuotas sveikatinimo projektas  „ŠILTNAMIS VISUS METUS“. Ačiū, mokytojai Daliai Dambrauskienei už  iniciatyvą, projekto koordinavimą ir pristatymo parengimą! 

Lopšelis-darželis „Vaivorykštė“ įstaigos vaikų – tėvų – darbuotojų bendruomenės sveikatinimo mokykla!

SPALIS – PSICHINĖS SVEIKATOS MĖNUO!

Spalio mėnesį, minint Psichikos sveikatos dieną, psichologė Andželika Leikuvienė, logopedė Viktorija Piluckytė ir socialinė pedagogė Kristina Bubelienė lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ vaikams vedė emocinio intelekto lavinimo užsiėmimus „Emocijų debesėliai su Kimochis“. Vaikai susipažino, kad visos emocijos, tokios, kaip pyktis, liūdesys, džiaugsmas, yra reikalingos ir mokėsi jas atpažinti. Svarbu neneigti vaiko emocijų, o padėti jam jas pastebėti, supažindinti ir įvardinti, bei leisti papasakoti, ką jis tuo metu jaučia. Užsiėmimo metu vaikai mokėsi išreikšti tokias stiprias emocijas kaip pyktis per žaidimą: išbandė kvėpavimo pratimą, pūtė muilo burbulus, mėtė kamuoliukus į taikinį, spaudė citriną ir galėjo stebėti skysčio burbuliukų laikmatį. Pateikiamos priemonės suteikia puikią galimybę vaikams išveikti susikaupusius jausmus. O visų svarbiausia, kai mes suaugę, leidžiame vaikams jausti tai, ką jie jaučia, empatiškai, ramiai ir su kantrybe išklausome: „Matau, kad dabar pyksti, liūdi… Svarbu, kad su manimi daliniesi. Drauge rasime sprendimą“. Juk vaikų ir mūsų emocijos yra pačios gražiausios vaivorykštės spalvos!

Daugiau nei 5 metai dalyvaujame šalies ilgalaikiame sveikos gyvensenos ugdymo projekte, suteikiančiame vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą – „Sveikatiada“.

Respublikinis projektas „Sveikata visus metus 2021“.

Projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą.