Pagalbos vaikams linija

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ uzsaugialietuva.lt/apie-projekta

Koks kampanijos tikslas?

2015 m. buvo užregistruota beveik 40 tūkst. pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, 19 tūkst. vaikų auga socialinės rizikos šeimose, 3300 vaikų auga globos namuose, kas trečias mokinys patiria patyčias, 3 kartus didesnis nei ES-28 vidurkis savižudybių skaičius (30,7 atvejai 100 tūkst. gyventojų), didžiausias ES suvartojamo alkoholio kiekis. Yra daug būdų padėti sunkumus išgyvenantiems žmonėms saugiai kurti savo gyvenimą Lietuvoje, aktyviai stabdyti smurtą, patyčias, vykdyti savižudybių prevenciją, mažinti priklausomybių mastą, skatinti įvaikinimą ir vaikų globą šeimose – tai visos visuomenės, ne tik atsakingų institucijų ir nevyriausybinių organizacijų reikalas.

Kampanija telkia visuomenę – NVO, bendruomenes, savivaldybes, socialinius darbuotojus, valstybės institucijas, švietimo ir kultūros įstaigas, socialiai atsakingo verslo įmones, žiniasklaidos kanalus ir žinomus žmones – bendromis pastangomis keisti Lietuvą. Kiekvieną žmogų skatiname nebūti abejingą ir prisidėti sprendžiant skaudžiausias visuomenės problemas.

Bendromis pastangomis turime:

  • didinti problemų žinomumą ir skatinti visuomenės įsitraukimą į jų prevenciją ir sprendimą;
  • stiprinti netoleranciją smurtui ir priklausomybėms, skatinti asmeninę kiekvieno piliečio atsakomybę kovoje su jais;
  • skatinti įvaikinimą ir globą šeimoje – vaikai saugūs tik tada, kai auga saugiose šeimose, o ne institucijose;
  • didinti realią pagalbą socialinės rizikos šeimoms;
  • suvienyti visuomenės, NVO ir institucijų partnerystę siekiant sumažinti smurtą, patyčias, priklausomybes ir savižudybes.

 

PAGALBOS VAIKAMS LINIJA  

Skambink: 116 111

Vaikų linija dirba kasdien:  I-VII 11:00 – 23:00 val.

Pagalbos vaikams linija dirba darbo dienomis:  I-V 11-19 val.

Rašyk: info@pagalbavaikams.lt, skyrybos@pagalbavaikams.lt