Patyčių prevencija

PRANEŠTI APIE PATYČIAS GALITE ČIA: patyciudezute.vaivorykste.kaunas.lm.lt/pranesti   

                        

 

ĮVEIK PATYČIAS – TESTAS: uzsaugialietuva.lt/testas/  

Daugiau informacijos:  patyciudezute.vaivorykste.kaunas.lm.lt/

Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo be patyčių. Visą mėnesį Kauno lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“ vyks veiklos, skirtos stabdyti patyčias ir kitą žeminantį elgesį. Vaikai mokysis pozityvaus bendravimo: išklausyti, paklausti, kalbėti, pasidžiaugti. Sužinos kas yra patyčios ir kaip spręsti iškilusius nesutarimus.

Plačiau apie tai: https://www.bepatyciu.lt/ 

Parengė mokytoja Jurgita Stirbienė

Kovo 19-25 d. vaiko teisių gynėjai sutelkia visuomenės dėmesį į patyčių stabdymą, skatina dalytis efektyviomis patyčių prevencijos patirtimis ir primena, kad  pati geriausia priemonė prieš patyčias yra mūsų visų nepritarimas.

Dalinamės mūsų sukurta patyčių prevencijai skirta vaizdo medžiaga. Ji padės mums visiems dar kartą atsakyti į klausimą, kodėl gimsta patyčios, susimąstyti apie patyčių pasekmes ir paskatins kreiptis pagalbos patyčias patyriant.

Kviečiame drauge su moksleiviais peržiūrėti, aptarti ir pasidalyti su mumis įžvalgomis: 

Bendraamžių patyčios https://www.youtube.com/watch?v=Zym25fgJ5yI

Patyčios artimoje aplinkoje https://www.youtube.com/watchv=EH7MOEgL7kM&t=151s

Patyčios dėl išvaizdos  https://www.youtube.com/watch?v=Ou2sYwbOK00&t=211s

Primename, kad stabdyti patyčias gali kiekvienas iš mūsų:

  • parodydamas nepritarimą;
  • nelikdamas abejingu;
  • nesityčiodamas;
  • pranešdamas apie netinkamą elgesį;
  • būdamas draugišku tam, kuris patiria patyčias;
  • paragindamas patiriantį patyčias netylėti. 

Pradėkime nuo savęs ir patyčių bus mažiau 😊♥

Linkėjimai! Ramunė Liubinaitė, Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė

Kauno mieste, Kauno ir Marijampolės apskrityse Tel. 8 611 06150 El.p. ramune.liubinaite@vaikoteises.lt

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Donelaičio g. 6, 44213 Kaunas.

 

Švietimo, mokslo ir sporto viceministro informacija apie pastaruoju metu įgyvendintas kovos su prekyba žmonėmis priemones:

1. 2020 metais  sukurta programėlė mobiliesiems įrenginiams „Neužkibk, o užsidirbk“, kuri yra viešinama Nacionalinės švietimo agentūros (toliau – NŠA) pagrindiniame puslapyje: https://www.nsa.smm.lt/. Šią programėlę galima įsidiegti mobiliuosiuose įrenginiuose: https://play.google.com/store/apps/details?id=no.Bbits.nou; https://apps.apple.com/us/app/nou/id1534482472.

2. Įgyvendinant ESF projektą „Pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų kvalifikacijos tobulinimas“, parengta 116 specialistų, konsultuojančių prekybos žmonėmis, patyčių ir smurto prevencijos klausimais. Šie specialistai įgijo susistemintų ir kompleksinių žinių, praktinių įgūdžių bei kitų reikalingų kompetencijų prekybos žmonėmis ir patyčių bei smurto prevencijos srityse. Specialistų, konsultuojančių prekybos žmonėmis ir patyčių bei smurto prevencijos srityse, sąrašą galima rasti: https://www.nsa.smm.lt/wp-content/uploads/2020/12/Prekybos-zmonemis-prevencijos-konsultantai.pdf.

3. Jungtinėje Karalystėje veikianti organizacija „Stop the traffik“, bendradarbiaudama su Jungtinės Karalystės ambasada Vilniuje, 2019 m. vasarą Lietuvoje vykdė viešinimo kampaniją „Know before you go“ (liet. „Prieš važiuodamas – žinok“), kurios metu buvo sukurti ir Lietuvos viešojoje erdvėje, socialiniuose tinkluose viešinami vaizdo filmukai, kuriuose pavaizduota prekybos žmonėmis situacija (Lithuania campaign video, 1 filmukas) ir pateikiami patarimai, į ką svarbu atkreipti dėmesį prieš išvykstant dirbti į užsienį, kad netaptum prekybos žmonėmis auka (Know before you go, 2 filmukas). Nuorodą į šiuos vaizdo filmukus galima rasti interneto puslapyje:  https://www.nsa.smm.lt/svietimo-pagalbos-departamentas/psichologijos-skyrius/prevencija/prekybos-zmonemis-prevencija/.

  1. Informuojame, kad Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos nuotolinių prekybos žmonėmis mokymų platformoje (interneto adresas https://pzmokymai.vrm.lt/) yra sukaupta mokymų medžiaga, prevenciniai plakatai ir skrajučių maketai, skirti kovai su prekyba žmonėmis, taip pat prevenciniai filmukai. Šiomis priemonėmis galima pasinaudoti prisiregistravus minėtoje platformoje.